Cricket Matches Schedule

ICC Under-19 World Cup

ScheduledTomorrow List A at North-West University No1 Ground, Potchefstroom Place Semi-Final 1
Sri Lanka Under-19s vs Scotland Under-19s
Place Semi-Final 1
North-West University No1 Ground, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
Sri Lanka Under-19s
SL19
Scotland Under-19s
Sco19
Scheduled
Starts at 08:00 AM
ScheduledTomorrow List A at Senwes Park, Potchefstroom Super League Quarter-Final 3
Bangladesh Under-19s vs South Africa Under-19s
Super League Quarter-Final 3
Senwes Park, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
Bangladesh Under-19s
BD19
South Africa Under-19s
SA19
Scheduled
Starts at 08:00 AM
ScheduledTomorrow List A at Witrand Cricket Field, Potchefstroom Plate Play-off Semi-Final 1
Nigeria Under-19s vs United Arab Emirates Under-19s
Plate Play-off Semi-Final 1
Witrand Cricket Field, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
Nigeria Under-19s
Nig19
United Arab Emirates Under-19s
UAE19
Scheduled
Starts at 08:00 AM
ScheduledTomorrow List A at North-West University No2 Ground, Potchefstroom Plate Play-off Semi-Final 2
Japan Under-19s vs Canada Under-19s
Plate Play-off Semi-Final 2
North-West University No2 Ground, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
Japan Under-19s
Jpn19
Canada Under-19s
CAN19
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled31 January 2020 List A at Diamond Oval, Kimberley Place Semi-Final 2
England Under-19s vs Zimbabwe Under-19s
Place Semi-Final 2
Diamond Oval, Kimberley
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
England Under-19s
ENG19
Zimbabwe Under-19s
ZIM19
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled31 January 2020 List A at Willowmoore Park, Benoni Quarter-Final
Afghanistan Under-19s vs Pakistan Under-19s
Quarter-Final
Willowmoore Park, Benoni
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
Afghanistan Under-19s
AFG19
Pakistan Under-19s
PAK19
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled1 February 2020 List A at Witrand Cricket Field, Potchefstroom 13th Place Play-off
TBA vs TBA
13th Place Play-off
Witrand Cricket Field, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled1 February 2020 List A at North-West University No2 Ground, Potchefstroom 15th Place Play-off
TBA vs TBA
15th Place Play-off
North-West University No2 Ground, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled1 February 2020 List A at Senwes Park, Potchefstroom 5th Place Play-off
TBA vs TBA
5th Place Play-off
Senwes Park, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled2 February 2020 List A at Diamond Oval, Kimberley 11th Place Play-off
TBA vs TBA
11th Place Play-off
Diamond Oval, Kimberley
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled2 February 2020 List A at North-West University No1 Ground, Potchefstroom 5th Place Play-off
TBA vs TBA
5th Place Play-off
North-West University No1 Ground, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled3 February 2020 List A at Willowmoore Park, Benoni Plate Final
TBA vs TBA
Plate Final
Willowmoore Park, Benoni
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM
Scheduled4 February 2020 List A at Senwes Park, Potchefstroom Semi-Final
TBA vs TBA
Semi-Final
Senwes Park, Potchefstroom
08:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 08:00 AM
TBA
TBA
TBA
TBA
Scheduled
Starts at 08:00 AM

Ranji Trophy

Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group B
Railways vs Himachal Pradesh
Elite, Group B
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Railways
RLYS
Himachal Pradesh
HP
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group A
Punjab vs Andhra
Elite, Group A
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Punjab
PNJB
Andhra
AP
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group A
Rajasthan vs Bengal
Elite, Group A
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Rajasthan
RAJ
Bengal
BENG
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Plate Group
Nagaland vs Goa
Plate Group
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Nagaland
NAGA
Goa
GOA
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group B
Saurashtra vs Mumbai
Elite, Group B
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Saurashtra
SAU
Mumbai
MUM
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group A
Vidarbha vs Kerala
Elite, Group A
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Vidarbha
VIDAR
Kerala
KER
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group C
Tripura vs Jammu & Kashmir
Elite, Group C
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Tripura
TPURA
Jammu & Kashmir
J + K
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Plate Group
Meghalaya vs Sikkim
Plate Group
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Meghalaya
MEGHA
Sikkim
SIKM
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group C
Uttarakhand vs Services
Elite, Group C
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Uttarakhand
UKHND
Services
SVCS
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Plate Group
Chandigarh vs Mizoram
Plate Group
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Chandigarh
CHGRH
Mizoram
MIZOR
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group B
Baroda vs Tamil Nadu
Elite, Group B
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Baroda
BRODA
Tamil Nadu
TN
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Plate Group
Manipur vs Puducherry
Plate Group
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Manipur
MNPR
Puducherry
PONDI
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group A
Delhi vs Gujarat
Elite, Group A
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Delhi
DELHI
Gujarat
GUJ
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Plate Group
Arunachal Pradesh vs Bihar
Plate Group
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Arunachal Pradesh
ARPR
Bihar
Bihar
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group C
Maharashtra vs Odisha
Elite, Group C
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Maharashtra
MAHA
Odisha
ODSH
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group C
Haryana vs Assam
Elite, Group C
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Haryana
HRYNA
Assam
ASSAM
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group B
Karnataka vs Madhya Pradesh
Elite, Group B
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Karnataka
KNTKA
Madhya Pradesh
MP
Scheduled
Starts at 04:00 AM
Scheduled4 February 2020First Class at TBA, TBA Elite, Group C
Jharkhand vs Chhattisgarh
Elite, Group C
TBA, TBA
04:00 AM | 12:00 AM Local
Starts at 04:00 AM
Jharkhand
JKAND
Chhattisgarh
CGARH
Scheduled
Starts at 04:00 AM